Ašot Haas – Samostatná výstava

Výstava finalistu Ceny Galérie NOVA pre sklo 2007

About This Project

V priestoroch Galérie NOVA sa už po tretíkrát predstavujú študenti ateliéru skla Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Ide o výber z letného prieskumu.

 

Pre slovenské sklárske umenie je najvýznamnejšou udalosťou založenie Oddelenia skla v architektúre na VŠVU v roku 1965, ktorého vedením bol poverený vtedy mladý český výtvarník Václav Cigler. Počas nasledujúcich viac ako 40 rokov sa na čele ateliéru predstavili ďalšie sklárske osobnosti, ktoré odchovali niekoľko generácií sklárskych umelcov. Z tých najmladších sa na výstave v Galérii NOVA predstavujú Ivan Illovský, Andrej Jančovič, Tomáš Ondroušek a Lenka Šimonyiová. Prezentujú svoje aktuálne práce v technike taveného a optického skla, v kombinácií s technickými zariadeniami (Ondroušek) alebo s kovom (Illovský).

Výročie ateliéru skla si momentálne pripomína aj Galéria M.A.Bazovského v Trenčíne, kde sa momentálne koná prehliadka sklenených objektov a realizácií z ateliéru skla VŠVU za posledných 40. rokov. Na tejto výstave sú zastúpení aj mladí umelci vystavujúci v Galérii NOVA.

 

Výstava bude v Galérii NOVA sprístupnená do 9. septembra 2007.

Category
2007