Ateliér +- SKLO, Vysoká škola výtvarných umení

Objekty

About This Project

Výstava študentských semestrálnych prác Ateliéru + – SKLO Vysokej školy výtvarných umení v Galérii NOVA

 

Galéria NOVA zameraná na prezentáciu autorov tvoriacich v oblasti skla už niekoľko rokov spolupracuje s ateliérom + – SKLO Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Práve mladí, čerstvo skončení absolventi ateliéru majú v galérii NOVA svoj štartovací debut.

Súčasná výstava OBJEKTY prezentuje výsledky práce ôsmych študentov, ktorí mali možnosť zoznámiť sa s tvorbou a realizáciou objektov spracovaných technikou fúkaného a hutne tvarovaného skla. Semestrálne práce vznikli na základe získania grantu Tatra banky a.s., ktorá samotnú realizáciu finančne podporila. Vďake nej sa mohla uskutočniť realizácia prác v skle a to v sklárskej huti AJETO v Lindave (Česká republika) a školskej huti Združenej strednej školy sklárskej v Lednických Rovniach. Študentské práce vznikli pod vedením vedúceho ateliéru akad. soch. Viktora Oravca a akad. soch. Milana Opalku.

 

Vystavujúci študenti: Danica Balgavá, Peter Ďuriš, Ivan Illovský, Andrej Jančovič, Milan Kováč, Tomáš Ondroušek, Martina Paliesková-Pišková a Achilles Sdoukos

 

Výstava v Galérii NOVA bude trvať do 8. marca 2009.

Category
2009