Patrik Illo – Aleksandra Stencel

Illola

About This Project

Vianočná výstava dizajnérov Patrika Illa a Aleksandry Stencel je zameraná na ich najnovšiu kolekciu, ktoré bola realizované nielen v ich “domácej” sklárni Rona a. s. ale aj vo firme Egermann. Ich spolupráca sa datuje už niekoľko rokov, kedy vytvorili úspešné série nápojového skla hlavne pre Ronu a.s. Vystavené vázy, svietniky, misy a nápojové sady vyjadrujú najnovšiu líniu dizajnu Patrika Illa a Aleksandry Stencel, monochromatické prevedenia a modernistické tvarové riešenia. Pre obidvoch autorov je možnosť pripraviť nový projekt do komorného priestoru Galérie Nova zaujímavou výzvou.

 

Patrik Illo – Pôsobí ako hlavný dizajnér a vizuálny umelec v spoločnosti Rona a.s. Venuje sa dizajnu skla, experimentálnemu dizajnu, tvorbe objektov a inštalácií. Od roku 2010 je vedúcim Ateliéru SKLO na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Je držiteľom viacerých ocenení získaných za dizajn. Svoje práce prezentoval na 40 samostatných a viac ako 100 skupinových výstavách na Slovensku a v zahraničí ako aj v rôznych publikovaných zbierkach.

 

Aleksandra Stencel – Mladá poľská dizajnérka žijúca na Slovensku. Od roku 2013 pracuje pre skláreň Rona a. s. v Lednických Rovniach. Má magisterské vzdelanie v produktovom dizajne, ktoré absolvovala na Akadémii krásnych umení J. Matejka v Krakove, v Poľsku. Počas štúdia absolvovala stáž v Ateliéri Sklo na VŠMÚ v Bratislave. Za vynikajúce študijné úspechy jej bolo udelené štipendium Ministerstva kultúry a národného dedičstva v Poľsku. V roku 2013 získala Cenu Najlepšia kolekcia na Bratislava Design Week. Venuje sa priemyselnému dizajnu a autorskému dizajnu.

 

Výstava potrvá do 31.1.2016.

Category
2015