Galéria NOVA

Galéria NOVA – najstaršia súkromná galéria na Slovensku, má za sebou dlhú výstavnú tradíciu. (Od r. 1991 tu vystavovali osobnosti ako Václav Cigler, Rudolf Fila, Jozef Jankovič, Patrik Illo, Matej Krén, Viktor Oravec, Milan Paštéka, Karol Pichler a mnohí ďalší.) Hoci v rokoch 2007 – 2017 sa galéria profilovala predovšetkým na prezentáciu a výskum v oblasti súčasného skla, v poslednom období opäť rozširuje svoj výstavný repertoár a dáva priestor aj iným médiám – najmä autorom pôsobiacim v oblasti tzv. „úžitkového umenia“ a dizajnu, ktorí v Bratislave nemajú dostatok prezentačných možností.

 

Pri zostavovaní výstavného programu hľadáme témy a stratégie prezentácie, ktoré posúvajú hranice medzi „umením“ a „úžitkovým umením“, medzi dizajnom a voľnou tvorbou. Do výstavného programu každoročne zapájame už etablovaných umelcov a súčasne sa snažíme podporovať mladé talenty (spolupráca s VŠVU v Bratislave a s podujatiami ako Bratislava Design Week, Biela noc, Šperkstret a pod. ). Našim cieľom je ponúkať verejnosti kvalitný výstavný program a naďalej posilňovať genius loci tohto miesta.

Galéria NOVA

Baštová 2

811 03 Bratislava

tel.: 02 54433039

pr@galeria-nova.sk

 

Otváracie hodiny

Utorok – Piatok 13:00 – 18:00 hod

Mgr. NAĎA KANČEVOVÁ, PhD.

 

kurátorka / manažérka galérie

 

V roku 2006 absolvovala štúdium dejín výtvarného umenia (FFUK, Bratislava). Po skončení štúdia krátko pôsobila ako kurátorka Zbierky úžitkového umenia a dizajnu v Slovenskej národnej galérii, neskôr ako manažérka nezávislých kultúrnych projektov. V roku 2015 získala doktorát na bratislavskej VŠVU kde v súčasnosti pôsobí ako odborná asistentka. Zaoberá sa predovšetkým fenoménom zberateľstva v inštitucionálnych a mimoinštitucionálnych oblastiach a vizuálnou kultúrou 20. a 21. storočia.
Okrem pedagogickej a publikačnej činnosti sa venuje aj kurátorským projektom s prednostným zameraním na úžitkové umenie a dizajn.