About This Project

Výstava: Pod jedličkou

Miesto: Galéria NOVA, Baštová 2, Bratislava

Trvanie: 16. december. 2019 ‒ 31. január 2019

Vernisáž: 16. december 2019 o 18:00 hod.

Kurátori: Patrik Illo, Naďa Kančevová 

 

Pod jedličkou 2019 

 

V poradí už šiesta z cyklu predvianočných výstav Pod Jedličkou v galérií NOVA predstavuje kolekciu autorských vianočných ozdôb (objektov). Kurátori Patrik Illo a Naďa Kančevová oslovili do projektu autorov naprieč všetkými generáciami i naprieč pomyselnou mediálnou hierarchiou. Autori pri výrobe pri výrobe objektu neboli limitovaní materiálovo ani tematicky. Kurátori vítali všetky pohľady a prístupy. Jedinou podmienkou bolo dodržať rozmer dvadsať cm aby sa objekt zmestil do kruhového výrezu výstavných nosičov. 

 

Výsledkom je heterogénna kolekcia vyše päťdesiatich ozdôb od tridsiatich piatich autorov z Čiech a Slovenska. Viacerí vychádzali zo svojich špecializácií (sklo, porcelán, maľba, šperk a pod.), pričom ale vznikli aj objekty s presahom do iných médií. 

 

Po skončení výstavy môžu autori svoje objekty venovať Slovenskému múzeu dizajnu , ktoré má už v zbierkach aj ozdoby z predchádzajúcich ročníkov. Súbežne s výstavou v Galérii NOVA, pripravili kurátori Slovenského múzea dizajnu inštaláciu ozdôb, ktoré vznikli práve pri príležitosti tohto podujatia. 

 

Všetkým zúčastneným autorom ďakujeme za ich originálne príspevky a želáme šťastné a veselé Vianoce! 

 

Naďa Kančevová a Patrik Illo, kurátori projektu

 

Realizované s finančnou podporou:

Category
2019