RONA – Aktuálny dizajn

RONA Lednicke Rovne vystavuje v Galérii NOVA

About This Project

Už niekoľko rokov spolupracuje Galéria NOVA a sklárska firma RONA Lednické Rovne. Ešte v týchto dňoch sa koná aj spoločná výstava k finalistom Ceny Galérie NOVA Sklo 2009 kde práve RONA podporila finalistov špeciálnou cenou pre fúkané sklo. Tú získali v tomto ročníku Mária Berkyová a Ondřej Strnadel.

 

RONA prezentuje na výstave svoju aktuálnu kolekciu ručnej výroby, ktorá vychádza z vertikálnej ako aj horizontálnej línie postavenej na doterajšej štruktúre. Vystavené výrobky, poháre, kalíšky, karafy, fľaše, džbány, dekantéry a ďalšie sú kvalitne prevedené, s maximálnou funkčnosťou a cenovou prijateľnosťou.

Predmety vznikli z návrhov dizajnérov RONA – P. Illa a M.Janků. Ich autorský dizajn je nanajvýš aktuálny a nápaditý. Na výstave bude prezentovaná špeciálna kolekcia pre degustáciu vína a vinotéky, ako aj séria inšpirovaná obdobím art deco.

 

 

Výstava je otvorená verejnosti od 30. apríla do 31. mája 2009.

 

Galéria NOVA prezentuje aj špecializovanú cenu pre slovenských a českých sklárov v priestoroch ViaGaléria na Michalskej 12, Bratislava. Víťazom roku 2009 sa stal Martin Múranica. Viac info na www.galeria-nova.sk/cena.

Category
2009